Hanife KOŞAR

Hanife KOŞAR

Lisansımı 1999 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünde tamamladım. 2002 yılında Hollanda’da Amsterdam School of International Relations’ta (Amsterdam Uluslararası İlişkiler Okulu), Avrupa ve Uluslararası İlişkiler & İşletme Executive Masters (Üst Düzey Yönetici Post Master) derecesini aldım. 2003 yılında Amsterdam Üniversitesi’nde, Instuut voor Nederlands als Tweede Taal’da (Hollandaca Yabancı Dil Enstitüsü) Hollandaca dil eğitimimi tamamladım. 2003-2013 yılları arasında Ankara’da Duyum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde psikolog ve yardımcı müdürlük görevlerimi sürdürdüm. Ayrıca özel bir odyoloji kliniğinde konuşma patolojilerine eşlik eden bilişsel, davranışsal, algısal, iletişimsel ve dilsel sorunlar üzerinde 1 yıl çalıştım. Eylül 2013’te, geniş yelpazede psikolojik danışmanlık hizmetleri veren HNT Kişisel Gelişim Danışmanlık firmasını kurdum. Şubat 2018’de şahsım tarafından kavramsallaştırılan Sofistike Bilişsel Araçlar ve Eğitim Danışmanlık Hizmetleri üzerine faaliyet gösterecek T’RAPi markasının tescilini aldım. 1-99 yaş aralığında 500'ün üzerinde inovatif yaratıcı oyun, oyuncak, kitap ve eğitsel materyaller tasarlayarak çağın ihtiyaçlarına cevap verecek ürünlerin imalat süreçlerini yaratımdan yönetime kadar sürdürmekteyim. Ocak 2019’da YouTube I Channel adını verdiğim 22 farklı temada sunum yapmak üzere Youtube kanalını açtım.

 

Ben, unvanımı ismimin önüne değil, arkasına konumlandırırım. Çünkü özgür bir ruh her şeyden önce kendi olmalı. Önümde uzanan sonsuzluğun verdiği ilhamla keşfettiğim hazineleri lokomotifimin arkasındaki vagonlara doldurup taşıdığım yüklerin zenginliğini artırırım. Kazanı ise gizemli ruhların derinliklerinde ulaştığım cevherlerle harlarım. 

Kişinin önüne gelmemeli unvanlar, arkasını doldurmalı. Bastığı yerin sağlamlığını öyle artırmalı ki, uzanabildiği ufaklardan yaptığı dönüşler gerçekçi olsun. Ben hayata buradan bakıyorum. Bugüne kadar bilinenlerin sadık yüklenicisi, bilinmeyenlerin ise kreatörü olacağım bir yolculuk benim öykümü en doğru şekilde tanımlayacaktır.’

 

HANİFE KOŞAR/Psikolog