Evde Seans Konforu

Evde Seans Konforu

HNT Kişisel Gelişim Danışmanlık’ta bulabileceğiniz yeniliklerden biri bebek ve çocuklarda danışmanlık hizmetini ev ortamında edinebilmenizdir. Özellikle 1-6 yaş aralığında çocuklarda ev ortamının sunduğu doğallığın ve çocuğun güvende hissettiği kendi yaşam alanında sağlanacak etkileşimin sürece katkısı tartışılamaz. Bunun yanı sıra ebeveynler için zaman, emek, enerji ve fırsat kazanımıdır. Çocuğun gelişim alanının niteliğine göre ev terapisinin benzersiz lüksünden faydalanmayı tercih edebilirsiniz.

 

Özellikle güvenli bağlanma sorununa sahip çocuklarda evde doğal ortamda çalışma yapmak sürecin yapılanmasına önemli katkılar sağlamaktadır. 

 

1-6 yaş aralığındaki okul öncesi çağdaki çocuklarda ev ortamında yapılacak çalışmalar çocuğun dikkati, disiplini, eğitimcisi ile kurduğu bağın gücü ve güven hissi bakımından önemli fırsatlar sunar.     

 

Ayrıca, psikolojik destek kavramına dirençli çocuklarda ev ortamında yapılan doğal etkileşim güvenli bağlanmanın daha çabuk kurulmasına katkı sağlamaktadır. Güven sağlandıktan sonra oturumlar ofis ortamında kolaylıkla devam edebilmektedir.